Základ je správny výber stola a stoličky. Aj jedno, aj druhé musí byť zvolené tak, aby vyhovovalo výške dieťaťa. 

skolachrbta.sk

Odporúčané pre Vás

Listing image

Detska izba

Pouzivana detska izba,velmi dobry stav. Uzka skrina polickova, sirsia na vesanie. Pocitacovy stolik: 100x59x181, skrina s polickami: 82x29x181, uzka skrina:42x39x195, skrina na vesanie:80x40x195

50 €

Dieťa musí mať celé chodidlá položené na podlahe, nie na nohách stoličky, ale na zemi. Ruky by malo mať pohodlne položené na stole, s pokrčenými lakťami.

Treba dbať na to, aby dieťa sedelo na stoličke celou panvou. Žiadny polosed, ani sedenie na okraji stoličky. Stehná sa tým pádom dostanú do rovnobežnej polohy so stolom. 

Trup dieťaťa je vystretý a neopiera sa o stoličku. Je jasné, že dieťa takto nevydrží sedieť večnosť a nastane chvíľa oddychu, kedy sa oprie. Z toho netreba robiť vedu, no najviac času by malo stráviť vystreté, jemne naklonené dopredu smerom k počítaču, či učebnici. 


Odporúčané pre Vás

Listing image

Detský stôl na hranie so stoličkami

Predám hraný stôl na suché i mokré hranie vo vnútri i vonku. Stoličky udržia aj dospelé osoby. Pribalím aj nejaké pláštenky na maľovanie. Na cene sa viem aj dohodnúť.

30 €

Dôležitá je aj poloha hlavy. Tá by nemala byť vystrčená smerom dopredu. Laicky povedané, dieťa by nemalo vyzerať tak, akoby naťahovalo krk, lebo chce lepšie vidieť. Táto poloha absolútne neprospieva chrbtici. Brada by mala byť teda zasunutá.

Ak bude vaše dieťa správne sedieť, bude sa mu aj lepšie učiť! Správne sedenie totiž zlepšuje fungovanie celého tela. 

Zdroj: zdravie.pluska.skskolachrbta.sk


Súvisiace inzeráty

Výbava