Kniha prestáva byť jednoducho cool. Pritom si treba uvedomiť, že kniha ako taká prežila celé storočia a stále je na predajných regáloch. Múdrosť a informácie zapísané na papieri majú stále svoju hodnotu a nemala by chýbať v rukách nikoho, či dospelých, či detí. 

Ale ako teda motivovať deti k čítaniu?

1. Čítajte deťom odmalička. Aj keď si myslíte, že vás nepočúvajú, nechápu, nevadí... Aj tak im čítajte

2. Napodobňovanie. Deti nás dospelých začnú v istom veku napodobňovať. Sú hrdé na to, keď aspoň trocha dokážu to, čo my. Tak im dajte príklad a vezmite si aj vy do rúk knihu.

3. Vhodný výber knihy. To, že deťom nakúpite množstvo kníh, ešte neznamená, že ich zaujmú. Často rodič vyberá nevhodný titul, niekedy vhodný pre staršie deti. Tým pádom dieťa kniha nebaví a nevypestuje si k nej vzťah.

4. Návšteva kníhkupectva je najlepšia cesta, Keď už dieťa rozumie, má nejaké preferencie, neváhajte ani sekundu a choďte s nimi do kníhkupectva. Teraz už nikomu neprekáža, keď si deti samé listujú v regáloch.

5. Domáca knižnica vždy vyzerala a bude vyzerať dobre. Neberte ju ako lapače prachu.

6. Urobte čítanie atraktívne. Meňte hlas, intonáciu, ukazujte si obrázky, napodobňujte. Ukážte im ten skrytý svet fantázie, ktorý kniha skrýva.


Súvisiace inzeráty

Knihy