Ale ak hovorím o tej pravej záhrade, tak na to, aby ste boli úspešní, tak sa treba poriadne materiálne vybaviť. Správny záhradný pomocník dokáže narobiť doslova zázraky. 

Rukavice, motúz, lopatka, záhradné nožnice, nožnice na konáre, vidly, motyka, hrable, či krhla... Možno sa vám zdá toho veľa, no toto je len základ, ktorý skutočne musíte mať. Tieto veci nemusíme detailne opisovať a písať návod na použitie.

pixabay.com

Niečo iné sú už záhradné stroje, ktoré bežne doma nemáme. Nehovoríme samozrejme o kosačke, alebo kultivátore. Ale skôr o traktoroch, pílach, či sekačkách. Doslova sa niekedy bojíme si ich zadovážiť, nakoľko ich použitím môžeme niekedy viac ublížiť, ako pomôcť. Preto to nechávame na odborníkov.

Do materiálnej výbavy patrí aj hnojivo, postreky a iná ochrana zvolených rastlín. Samozrejme, že problém riešime až vtedy, keď nastane, no správna výživa dopomôže chorobám predchádzať. Takže vybaviť sa univerzálnym hnojivom nikdy nie je na škodu. 

pixabay.com

Odporúčané pre Vás

Listing image

Elektrická reťazová píla Florabest

Location icon Bratislava-Záhorská Bystrica

Pár krát použitá elektrická reťazová píla Florabest FKS 2200 G4: - jemné a plynulé rozbehnutie reťaze vďaka „Soft Start“ - tichá a bezvibračná chrómová reťaz OREGON - automatický systém mazania reťaze - stabilný, kovový dorazový drapák - beznástrojové rýchlonapínanie reťaze - obojručný ochranný spínač s okamžitým zastavením reťaze - vrátane ochranného krytu reťaze a reťazového oleja - 2200 W - dĺžka rezu: cca 40 cm - rýchlosť reťaze: max. 15,3 m/s - rozmery: cca 83 x 27 x 21 cm Vratane 1l oleja na pily zn. McCulloch.

45 €


Odporúčané pre Vás

Listing image

Grelinette - Vidly na permakultúru

Location icon Vozokany

Uplne nové vidly, ešte zabalené tak, ako prišli (na foto obrázok identických, ktoré už používame). Pôvodná cena 60 eur, veľmi ťažko dostupné na Slovensku, populárne v permakultúrnych záhradách. Viac info aj tu - https://www.themarketgardener.com/broadfork

40 €


Súvisiace inzeráty

Záhrada